Visagino savivaldybė - straipsniai : Visagino savivaldybėje viešėjo energetikos viceministras Simonas Šatūnas bei Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
Visagino savivaldybėje viešėjo energetikos viceministras Simonas Šatūnas bei Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius

Balandžio 10 d. Visagino savivaldybėje viešėjo energetikos viceministras Simonas Šatūnas bei Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Pirmiausia svečiai apsilankė Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE). Vizito metu buvo aptarti strateginiai jėgainės uždarymo klausimai ir šio projekto finansavimo galimybės po 2020 metų. IAE atstovai pristatė svečiams IAE eksploatavimo nutraukimo eigą ir per paskutinius metus pasiektą pažangą, parodė svarbiausius naujai pastatytus objektus bei supažindino su elektrinės blokuose atliekamais įrangos išmontavimo darbais. Taip pat buvo pristatytas vykdomas panaudoto branduolinio kuro iškrovimo procesas bei Europos Sąjungos kompanijų vykdomi statybos ir technologijų diegimo darbai. Viceministras kartu su A. Pranckevičiumi aptarė IAE veiklos nutraukimo darbų finansavimo tąsą „Brexit“ ir kitos ES finansinės perspektyvos kontekste, siekiant užtikrinti sklandų, saugų ir aukščiausius standartus atitinkantį Ignalinos AE uždarymo procesą.


Vėliau EK atstovybės vadovas Arnoldas Pranckevičius su mandagumo vizitu apsilankė Visagino savivaldybėje ir susitiko su savivaldybės mere Dali Štraupaite. Susitikimo metu Arnoldas Pranckevičius sakė, kad pagrindiniu vizito Visagine tikslu buvo apsilankyti IAE ir aptarti jos uždarymo klausimus. Jis trumpai papasakojo apie EK atstovybę, kuri atstovauja visai Europos Komisijai. Ji teikia informaciją Lietuvos visuomenei ir žiniasklaidai apie EK veiklą, pozicijas ir planus, organizuoja renginius ir įvairius projektus; informuoja Europos Komisiją apie procesus, nuomones ir įvykius mūsų šalyje. EK atstovybė taip pat informuoja EK narius apie šalies politiką, stebi nacionalinę, regioninę ir vietos spaudą, perduoda Lietuvos visuomenės nuomonę įvairiais politinio ir ekonominio gyvenimo klausimais. Tuo siekiama, kad EK nariai, priimdami svarbius ir visų mūsų gyvenimą keičiančius sprendimus, atsižvelgtų į Lietuvos specifiką ir poreikius.
EK atstovybė turi informacijos tinklą visoje Lietuvoje, kuriam priklauso Europe Direct informacijos centrai didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Visagine taip pat nuo 2009 metų veikia Visagino „Europe Direct“ informacijos centras (priimančioji organizacija – Visagino kultūros centras), kuriam vadovauja Indrė Gruodienė. Kasmet per partnerius ir informacijos tinklą EK atstovybė inicijuoja įvairius teminius renginius ir informacines kampanijas, kuriose akcentuojami visai Europai svarbūs klausimai, pavyzdžiui, energetika ir klimato kaita, ūkio augimas ir užimtumas, migracija ir kt.
Merė Dalia Štraupaitė papasakojo EK atstovybės vadovui apie Visaginą ir pristatė mūsų miestą, kaip išsilavinusių, talentingų ir aktyvių žmonių miestą. Taip pat ji papasakojo apie ateities planus, pvz., apie Pasaulinio energetikos muziejaus IAE teritorijoje sukūrimą. „Toks objektas gali tapti traukos centru turistams ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio“, – sakė merė. Taip pat buvo kalbama apie panaudoto branduolinio kuro tolimesnio panaudojimo galimybes, GMF tinklo bei Visagino visuomeninės tarybos ekologijos ir energetikos klausimais veiklą ir kt.

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 10068929
Šiandien apsilankė: 5604
Dabar naršo: 366
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema