Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31140 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
INFORMACIJA APIE FESTIVALIO DALYVIUS

DUDUK-BENDAS (RUSIJA / ARMĖNIJA)

Duduko muzika yra vadinama neatskiriama armėnų tautos kultūrinio gyvenimo ir visuomeninio identiteto dalimi. Jau daugelį amžių ji lydi tautines Armėnijos šventes, renginius, dainas ir šokius, vestuvines bei laidotuvių ceremonijas. 2005 metais unikaliai armėniško duduko muzikai buvo suteiktas pasaulinio UNESCO nematerialaus kultūrinio paveldo vardas.
Vitalijus Pogosianas – kompozitorius, muzikantas. Jo kūrybinis kelias prilygsta naujų įspūdžių ir galimybių paieškai, naujo muzikinio instrumento, kuris padėtų išreikšti visą artisto jausmų gilumą, perduoti visus jo nuotaikos ir kompozicinių idėjų niuansus. Skirtinguose šio kelio etapuose šią nišą užpildė akordeonas, fortepijanas ir gitara, tačiau pagrindiniu savo saviraiškos atradimu Vitalijus vadina duduką.
Nepakartojamas tembras, įvairūs intonaciniai niuansai, skirtingos atlikimo technikos variacijos – visa tai leidžia itin plačiai bei laisvai eksperimentuoti su šiuo instrumentu, kuo Vitalijus drąsiai ir užsiima. Taip gimė tokios kompozicijos kaip „Širdis žino“, „Mano svajos“, „Malda“, „Nuotaika“, „Rio-de-Žaneiro“, „Vaikystės melodija“ ir daugelis kitų. Šis muzikantas duduko pagalba visiškai paprastai ir kartu tobulai groja tradicines armėniškas melodijas. Tokia plati atliekamų kompozicijų gama leidžia Vitalijui rengti nepakartojamus solinius koncertus bei dalyvauti jungtiniuose koncertuose, kur skirtingi instrumentai organiškai papildo vienas kitą.
Aleksejus Barakovas – akordeonas. Tarptautinių konkursų laureatas, Rusijos Federacijos Kultūros Ministerijos stipendijų ir grantų savininkas, Astora Piacolli (Italija) konkurso laureatas Dmitrijus Levanovskis – klavišai, kompozitorius, muzikantas, aranžuotojas. Antonas Filatovas – perkusininkas, būgnininkas, Sankt Peterburgo perkusininkų draugijos vadovas.

FOLKLORO GRUPĖ „KALITA“ (UKRAINA)

Vadovė: Oksana Prončenko.
Folkloro grupė „Kalita“ įkurta 2013 metais. Grupės įkūrimo idėja priklauso folkloro rinkėjai, kolektyvo narei Olgai Kocur. Pirmą kartą 2014 metais folkloro grupė „Kalita“ pasirodė tarptautiniame ukrainiečių šiuolaikinės dainos ir populiariosios muzikos festivalyje „Červona Ruta“.
Per penkerius metus grupė surinko ir iššifravo Černigovo srities apie 200 dainų, dauguma kurių yra grupės repertuare. Kita grupės „Kalita“ kryptis yra etninio folkloro roko žanras. Šiandien folkloro grupė „Kalita“ yra tarptautinės reikšmės festivalių laimėtoja bei dalyvė: Baltarusijos tarptautinis liaudies kūrybos festivalis „Dribinski toržki“, „Pasaulio muzikinės kultūros“ festivalis Latvijoje, „Kupalos“ festivalis Lenkijoje, VII tarptautinė folkloro art savaitė Kinijos Liaudies Respublikoje.

S. DIAGILEVO  VARDO VAIKŲ MENO MOKYKLOS ANSAMBLIS „OKOLICA“ (RUSIJA)
(Maskvos miesto Zelenogradsko administracinė apygarda)

Ansamblis įkurtas 1993 metais. Jo meno vadovas – Nikolajus Tanskis. Ansamblyje dalyvauja apie 100 vaikų ir paauglių.
Kolektyvo nariai domisi tradiciniu Smolensko srities folkloru, todėl kasmet dėstytojai ir mokiniai vyko į tautosakines ekspedicijas Smolensko srityje. Kolektyvo narių sukauptas didžiulis garso ir vaizdo įrašų, kostiumų, buities įrankių fondas. Vaikai ir suaugę su malonumu atlieka Smolensko krašto liaudies dainas, dvasinius eilėraščius. Jų repertuare daug Smolensko krašto buitinių šokių ir kadrilių.
Ansamblis dažnai pasirodo Zelenograde, Maskvoje, vyksta į įvairius festivalius, organizuojamus Rusijoje ir užsienyje.
„Okolica” kasmet rugsėjį organizuoja tarpregioninę vaikų etnografinę stovyklą „Novoletije”, kur susirenka daugybė kolektyvų.

GRUPĖ „REGISTAN“ (UZBEKISTANAS) 

Grupę „Registan“, įkurtą 2005 m.,  sudaro keletas muzikantų-virtuozų  ir solistė.  Grupės įkūrėjas ir meno vadovas yra Uzbekistano valstybinės konservatorijos docentas, respublikinių konkursų laureatas, muzikantas, grojantis nacionaliniais instrumentais ud ir dutar bas - Zulchorbekas Turapovas.
Grupės nariai – nusipelnęs Uzbekistano artistas, respublikinių konkursų laureatas – Kamilžon Šermatov (čangas, kanunas).
Pagrindinio respublikinio makomistų konkurso prizo nugalėtojas – Utkir Kadyrov (Hidžakas, sato).
Respublikinio konkurso laureatas Ichtijer Pulatov (doira, mušamieji instrumentai).
Unikalaus balso savininkė, grupės solistė – Respublikinės Zulfijos premijos laureatė Mochičechra Šomurodova.
Grupės muzikinėje veikloje ypatingas dėmesys skiriamas Uzbekistano liaudies dainų, autorinės muzikos ir įvairių pasaulio šalių muzikos propagavimui.
Muzikantai naudojasi originaliu kūrinių interpretacijos metodu, kuris padeda atskleisti nacionalinės muzikos koloritą.
Grupė „Registan“ savo kūryba ir atlikimu džiugino Japonijos, Belgijos, Olandijos, Austrijos, Kazachstano, Latvijos, Egipto, Kinijos Liaudies Respublikos, Lietuvos klausytojus.

ČERNIGOVO APSKRITIES NUSIPELNĘS  FOLKLORO ANSAMBLIS  „SEVERIANE“ (UKRAINA)

Vadovė: Olga Kocur. Įkūrimo data: 1988 m.
Steigėjas ir pirmasis kolektyvo vadovas buvo Stanislavas Škaranda. Beveik dešimt metų ansamblio vadovu buvo Aleksandr Jakubec. Dabar ansamblio vadovė yra Olga Kocur. Akompaniatorius – Vladimir Makejev.
Pagrindinė ansamblio sudėtis yra 12 dalyvių. „Severiane” keri žiūrovus savo vokalinėmis choreografinėmis kompozicijomis, mini-spektakliais, sukurtais remiantis surinkta folkloro medžiaga Černigovo srityje.
Kolektyvo vadovė Olga Kocur renka, užrašo, iššifruoja medžiagą, išsaugo Černigovo krašto kūrybinį paveldą. Ansamblis yra nuolatinis miesto koncertų ir švenčių dalyvis. Kolektyvas ne kartą dalyvavo tarptautiniuose bei Ukrainos festivaliuose.

BALTARUSIŲ FOLKLORO STUDIJA „ŽEMERVA“ (LENKIJA)
 
Įkurta 2003 prie Mažosios Tėvynės muziejaus Studzivoduose, Lenkijoje, Dorofejaus Fioniko ir jo sesers Anos. Dorofejus – neeilinė asmenybė, talentingas, kuklus, tikintis žmogus. Spėja nuveikti labai daug ką: Mažosios Tėvynės muziejaus įkūrėjas, cerkvės choro regentas, rašo nuostabias knygas apie gimtojo krašto istoriją, leidžia kompaktines plokšteles su baltarusių liaudies dainų įrašais, nes vienu iš esminių savo gyvenimo tikslų įvardija dvasinės ir materialiosios dvasinės baltarusių tautos kultūros propagavimą.
Kartu su šeima gyvena tradicinio kaimo ūkio gyvenimą: pats kulia grūdus, pjautuvu pjauna javus, šienauja dalgiu, sėja rankomis.
Jis puikiai dainuoja baltarusių liaudies dainas ir groja senovine armonika. „Žemervos“ repertuare – tradicinės Podjašlės krašto ir Polesės apeigų ir darbo dainas, surinktas ir užrašytas ekspedicijose nuo 1969 iki 2017 metų. Podjašlės kraštas – tai regionas, kuriame kompaktiškai gyvena baltarusiai. Ansamblis (akordeonas, smuikai ir būgnas) groja ir šio regiono instrumentinę muziką.     

FOLKLORO GRUPĖ „VARGAN“ (BALTARUSIJA)

Grupės vadovė: Olga Jemeljančik.
Folkloro grupė „Vargan“ apjungė žmones, besidominančius tradicinės  baltarusių kultūros išsaugojimu. Grupė stengiasi studijuoti ir  atgaminti tradicinę baltarusių kultūrą: dainas (apeigines ir lyrines), šokamąjį ir  instrumentinį folklorą. Grupės dalyviai stengiasi perimti ir perteikti autentišką atlikimo manierą. „Vargan“ dalyvauja  įvairiuose kultūros  renginiuose  Baltarusijoje ir  už jos ribų. Grupė atlieka įvairių Baltarusijos regionų (Polesės, Centrinės  Baltarusijos, Podneprovės, Posožjės, Ponemonės) dainas. Ypatingą vietą grupės repertuare užima Podvinės dainos, kurios  buvo surinktos etnografinių ekspedicijų metu.     

REGIONINIS KOLEKTYVAS „MAIJERANKI“ (LENKIJA)
 

Kolektyvą įkūrė Chabuvkos liaudies kultūros mėgėjų sąjunga 2005 m. Kolektyve yra daugiau nei 70 narių. Tai vaikai ir jaunimas nuo 6 m. iki 16 m. Repertuaro pagrindą sudaro Nižnego Podgalje folkloras.
Kolektyvo vadovai yra Dorota ir Piotr Maijerčikai. Instruktorė Katažina Maijerčik. Kolektyvas turi ir liaudies instrumentų grojimo mokyklą, kuriai vadovauja Jakub Rusecki.
„Maijeranki“ yra savo kultūros puoselėtojai ir nešėjai ne tik savo šalyje, bet ir pasaulyje: lankėsi Prancūzijoje, Bulgarijoje Vokietijoje, Italijoje, Serbijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Kanadoje, Meksikoje, JAV, Ekvadore, Kipre, Turkijoje, Peru ir daugelyje kitų šalių. 

FOLK GRUPĖ „OTAVA IO“ (RUSIJA)  

Kolektyvo istorija prasidėjo prieš 15 metų gatvės pasirodymuose. Tuo metu skirtinguose kolektyvuose groję muzikantai susirinko Nevos prospekte, kad galėtų pagroti ne komerciniais tikslais, o meno sumetimais, sielos atgaivai. 2003 metų pavasarį, būsimieji grupės „Otava Io“ dalyviai suprato, kad šie koncertai yra šis tas daugiau nei paprasti koncertiniai junginiai ir nusprendė kurti muziką kartu. Savo naujajai grupei jie pasirinko neįprastą, bet kartu ir įsimintiną pavadinimą, kurį sudaro senovės rusų kalbos žodis, reiškiantis jauną žolę, ataugančią po šienapjūties, bei unikalios kirilicos abecėlės raidės, kuri tuo metu ėmė nykti iš kasdienio lingvistinio naudojimo. Ši įdėja kilo grupės būgnininkui Petiai Sergejevui, kuris negalėjo susitaikyti su mintimi, kad pagal pasą jis bus vadinamas ne Piotru, o Petru.
Per pirmuosius dešimt savo gyvavimo metų „Otava Io“ surengė daugiau nei 500 koncertų, gatves pakeitė muzikiniai klubai, o pastaruosius – festivalių scenos tiek Rusijoje tiek visame pasaulyje, kurių metu grupė gavo keletą tarptautinių premijų bei užsitarnavo prodiuserių dėmesį ir gerbėjų ištikimybę. Visiškam populiarumui trūko tik vieno žingsnio – prieigos prie plačiųjų klausytojų masės. Čia muzikantams į pagalbą atejo žinomiausias nemokamų vaizdo ir garso įrašų skleidėjas internete YouTube‘as.
Vaizdo klipų filmavimas savo dainoms tapo staigaus „Otava Io“ šuolio į sėkmę pradžia. Kadangi visą vaizdinę medžiagą grupė visada sugalvoja ir filmuoja pati, žiūrovai iš viso pasaulio pamatė tai, ką iki tol žinojo tik išitikimiausi muzikantų gerbėjai ir kas leido įsimylėti į grupės kūrybą iš pirmo karto: nuoširdumas, melodingumas, kūrybiškumas ir nepakartojamas peterburgo jaunimo humoro jausmas. Visa tai, kartu su ryškiais koncertiniais pasirodymais ir aukščiausia atlikimo kokybe, tapo tikrosios grupės sėkmės Rusijoje ir visame pasaulyje pagrindu.
Dainos „Sumeckaja“ vaizdo įrašas, išleisto 2015 metais bei tapusio europinio World Music Network  reitingo lyderiu, iki šiol laikomas populiariausiu rusiško folk grupės pasirodymu YouTube kanale, kuris šiandien viršija 13 milijonų peržiūrų. Vaizdo klipas dainai „Oj Dusia, Oj Marusia“ (2017 m.) gavo apdovanojimą už geriausią muzikos vaizdo įrašą tarptautiniame Niujorko kino festivalyje ir prestižinę Russian World Music Award premiją. Grupė „Otava Io“ gastroliuodama po visą pasaulį aplankė daugiau nei 30 šalių nuo Indijos ir Kinijos iki Norvegijos bei Portugalijos.

Paskutinis atnaujinimas: 2018-09-18 13:04:13
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 30718884
Šiandien apsilankė: 21458
Dabar naršo: 160

 

 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema