Visagino savivaldybė - straipsniai : DĖL 2018 M. BAZINĖS MOKYKLOS IR 2018 METŲ BRANDOS EGZAMINŲ AKTUALIJŲ

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
DĖL 2018 M. BAZINĖS MOKYKLOS IR 2018 METŲ BRANDOS EGZAMINŲ AKTUALIJŲ

Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo 2018 m. sausio 2 d. įsakymu Nr. ŠV-1 bazine mokykla šiais metais paskirta Visagino „Atgimimo“ gimnazija. Šiai mokyklai pavesta priimti eksternų prašymus laikyti brandos egzaminus, organizuoti ir vykdyti mokyklinių brandos egzaminų pakartotinę sesiją, pakartotinės sesijos mokyklinių brandos egzaminų darbų vertinimą ir mokyklinius brandos egzaminus laikiusiųjų apeliacijų nagrinėjimą.

Eksternai (t. y. asmenys, įgiję vidurinį išsilavinimą Lietuvoje ar užsienyje, arba užsienio šalies mokyklos vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokiniai, pageidaujantys laikyti brandos egzaminą), planuojantys brandos egzaminus laikyti šiais metais, ne vėliau kaip iki 2017 m. vasario 24 d., teikia prašymus bazinės mokyklos – Visagino „Atgimimo“ gimnazijos (Tarybų g. 23, Visaginas) direktoriui ir pasirinktus brandos egzaminus laiko pagrindinės sesijos metu. Nepateikus prašymo iki vasario 24 d., prašymą galima bus teikti ir vėliau, tačiau ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienas iki pakartotinės sesijos pradžios ir tik Kauno miesto bazinės mokyklos direktoriui, bei laikyti pasirinktus brandos egzaminus pakartotinės sesijos metu (kurios pradžia 2018 m. birželio 25 d.). Kartu su prašymu eksternas privalo pateikti dokumentus, nurodytus Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo, patvirtinto švietimo ir mokslo ministro 2006 m. gruodžio 18 d. įsakymu Nr. ISAK-2391, 15 punkte (aprašo aktualią redakciją galima surasti čia arba LR Seimo svetainėje www.seimas.lt skyrelyje „Teisės aktų, projektų ir susijusių dokumentų paieška“). Už kiekvieną pasirinktą dalyko brandos egzaminą būtina sumokėti 14,48 Eur.

Primenama, kad pakartotinės sesijos metu brandos egzaminus bazinėje mokykloje („Atgimimo“ gimnazijoje) galės laikyti kandidatai, kuriems dėl pateisinamų priežasčių brandos egzaminai bus atidėti, lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį brandos egzaminą – mokiniai ir buvę mokiniai, neišlaikę valstybinio ar mokyklinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino pagrindinėje sesijoje.
 
2018 m. egzaminų naujovės:
• 2017–2018 mokslo metais padidėjus ugdymo dienų skaičius, nemažai egzaminų bus vykdoma šeštadieniais. Mokiniams prieš egzamino laikymą šeštadieniais suteikiama laisva diena. Atsižvelgiant į brandos egzaminų tvarkaraštį, dalykai, kuriems netaikomas reikalavimas turėti patenkinamą to dalyko metinį įvertinimą, iki pagrindinės sesijos šio egzamino datos, yra fizika, informacinės technologijos, menai, technologijos ir užsienio kalbos (egzaminai laikomi iki mokslo metų pabaigos: balandžio–gegužės mėn.).
• Priklausomai nuo mokinių egzaminų pasirinkimų, gali būti, jog užsienio kalbos (vokiečių) ir užsienio kalbos (rusų) valstybiniai brandos egzaminai vyks tą pačią dieną. Tai paaiškės iki 2018 m. kovo 5 d.
• Dokumentų, su kuriais mokiniai supažindinami pasirašytinai, sąrašas papildytas Valstybinių brandos egzaminų kriterinio vertinimo nuostatais. Juose aprašomos preliminarios dalykų egzaminų pasiekimų lygių ribos taškais, nurodomi pasiekimų lygius atitinkantys balai, pateikiami brėžiniai, schematiškai iliustruojantys priklausomybę tarp mokinio surinktų egzamino taškų procentinės dalies ir egzamino įvertinimo balais. Kriterinis valstybinių egzaminų vertinimas reiškia, kad kiekvieno dalyko egzamino rezultatui apskaičiuoti yra nustatyti trys pasiekimų lygiai – patenkinamas, pagrindinis ir aukštesnysis. Visų VBE atsakymų lapuose rašomas įvertinimas taškais. Rezultatų skelbimo sistemoje demonstruojamas mokinio įvertinimas taškais ir balais. Įvertinimas taškais ir balais skiriasi. Pavyzdžiui, skiriant šimto balų įvertinimą, pakanka surinkti 93 proc. užduoties taškų (plačiau).
• Nuo 2018 m., palaipsniui pereinant prie skenuotų mokinių darbų kopijų vertinimo elektroniniu būdu ir siekiant aukštos mokinių darbų kopijų kokybės egzamine, atliekant užduotis reikės naudotis tik juodos spalvos tušinuku.
• Per lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą mokiniams bus sudarytos sąlygos pasinaudoti ne tik dabartinės lietuvių kalbos ir dvikalbiais žodynais, bet ir privalomų programinių autorių kūriniais, pateiktais elektroniniu formatu. Kiekviena 14 mokinių grupė galės naudotis dviem kompiuteriais, vienas mokinys naudotis kompiuteriu iš viso gali ne ilgiau kaip 20 min.
• Siekiant tikslesnio vertinimo, lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino darbas – rašinys bus vertinamas ne 50, o 100 taškų. Vertinant temos supratimą, argumentavimą ir interpretavimą, struktūrą, atsisakyta sąvokos „išskirtiniai gebėjimai“, originalumo reikalavimo, patikslinti daugiausia taškų vertinamų minėtų gebėjimų aprašymai. Vienas taškas iš gramatikos ir leksikos kriterijaus perkeltas į rašybos kriterijų. Neparašius pusės reikalaujamos apimties, bus vertinama tik už turinį, t. y. maksimaliai galima bus surinkti tik 42 taškus, jei turinio dalis bus įvertinta puikiai. Nepasirėmus nė vienu iš 36 privalomų programinių autorių, darbas bus įvertintas „0“, t. y. egzaminas bus neišlaikytas.
• Prieš pradedant informacinių technologijų valstybinio brandos egzamino darbų vertinimą, mokinių programavimo dalies darbai bus patikrinti sutapimų atpažinimo sistema, skirta aptikti neleistiną programinio kodo kopijavimą.
• Informacinių technologijų ir fizikos valstybinių brandos egzaminų darbai bus vertinami elektroniniu būdu.
• Trumpėja laikas apeliacijoms teikti. Siekiant, kad visų valstybinių brandos egzaminų apeliacijų rezultatai būtų pateikti iki liepos 20 d., nuo trijų iki dviejų dienų sutrumpėjo laikas apeliacijoms dėl brandos egzaminų rezultatų pateikti. Apeliacijų nagrinėjimo metu darbas yra vertinamas iš naujo.
• 2018–2019 m. m. abiturientai gali rinktis laikyti brandos darbą (kaip mokyklinį egzaminą), kurio laikymo pradžia – 2018 m. rugsėjo 18 d.
 
Plačiau apie egzaminus galima sužinoti Nacionalinio egzaminų centro tinklalapyje www.nec.lt, šiame puslapyje. Informacija taip pat teikiama tel. (8 386) 34 476, (8 386) 32 450 arba savivaldybės 216 kab., Parko g. 14. 

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gegužė
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 18006005
Šiandien apsilankė: 1930
Dabar naršo: 186
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema