Visagino savivaldybė - straipsniai : Administracijos reikalavimai teisėti ir pagrįsti

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
Administracijos reikalavimai teisėti ir pagrįsti

Akivaizdu ir natūralu, kad Visagino savivaldybės bendruomenę domina situacija, susidariusi Visagino savivaldybės administracijai ir UAB „Vilstata“ nesutarimus, kilusius vykdant Visagino „Gerosios vilties“ ir Draugystės progimnazijų pastatų modernizacijos (atnaujinimo) projektus, sprendžiant teisme.
Siekiant paaiškinti Visagino savivaldybės administracijos apsisprendimo ginčyti 1-os instancijos teismo priimtus sprendimus, būtina prisiminti faktinę situaciją.
2014 metais, pavasarį ir vasarą, laimėjusi viešojo pirkimo konkursus, UAB „Vilstata“ sudarė sutartis dėl 2-jų progimnazijų pastatų modernizacijos (atnaujinimo). Apmokėjimą už atliktus darbus iš ES struktūrinių fondų lėšų vykdė VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra, kuri lėšas pervesdavo tiesiai rangovui ir tik gavusi tinkamai parengtus mokėjimo prašymus (atliktų darbų aktus), o Visagino savivaldybės administracija mokėjo tik PVM.

Pasirašydama sutartis UAB „Vilstata“ įsipareigojo savo jėgomis, medžiagomis ir lėšomis parengti statybos darbų techninius darbo projektus ir modernizuoti pastatus. Sutartys turėjo būti įvykdytos per 18 mėnesių. Praėjus daugiau kaip metams, t. y. 2015 metų rudenį, kai rangovui pasidarė aišku, kad laiku įvykdyti darbų gali nespėti, UAB „Vilstata“ „pastebėjo“, kad sutartyje nurodyti darbų kiekiai yra „mažesni, nei faktiškai reikia atlikti darbų“ ir pareikalavo pirkti papildomus darbus bei mokėti už darbus daugiau, nei priklauso. Visagino savivaldybės administracija nuosekliai laikėsi pozicijos, kad sutartys sudarytos dėl konkrečių pastatų modernizavimo (atnaujinimo), už sutartyje nustatytą (UAB „Vilstata“ pasiūlytą) kainą rangovas privalo atlikti visus modernizavimo darbus. Čia prasidėjo nesutarimai, ginčai, nepagrįsti reikalavimai apmokėti daugiau darbų nei atlikta, grasinimai nutraukti darbus. Visagino savivaldybės administracija niekada neginčijo UAB „Vilstata“ teisės gauti atlygį už atliktą darbą, bet ar buvo galima mokėti 3/4 ar 4/5 atlygio, jei atlikta tik 2/3 darbų? Ir ne Visagino savivaldybės administracija, o UAB „Vilstata“ neteikė tinkamai sudarytų atliktų darbų aktų (nors administracija, siekdama, kad UAB „Vilstata“ gautų apyvartinių lėšų, ne kartą tai siūlė), UAB „Vilstata“ sustabdė darbus ir būtent UAB „Vilstata“ pradėjo ginčus teisme.
Lietuvos Aukščiausiasis teismas nuosekliai formuoja poziciją, kad sudarius bendros kainos sutartį statybos rangos – pastato modernizavimo - darbams atlikti, ypač, jei dar ir parengti projektinius dokumentus pavedama rangovui, rangovas privalo modernizuoti (atnaujinti) visą pastatą už sutartyje nustatytą kainą. Panevėžio apygardos teismas abiejose bylose konstatavo, kad UAB „Vilstata“ privalo užbaigti darbus už sutartyje nustatytą kainą ir neturi teisės į papildomą apmokėjimą už darbų kiekių neatitikimus.
Visgi, išsprendęs esminį (pamatinį) ginčo klausimą, Panevėžio apygardos teismas neišsprendė savivaldybės nuostolių ir galimos žalos kompensavimo klausimų. Visagino savivaldybės administracija privalo ginti savo ir Visagino bendruomenės interesus. Pateikdama savarankiškus reikalavimus byloje ir apeliacinius skundus, administracija siekia, kad UAB „Vilstata“ nevykdant prisiimtų sutartinių įsipareigojimų už tą patį darbą – Visagino „Gerosios vilties“ ir Draugystės progimnazijų pastatų modernizaciją – nereikėtų mokėti 2 kartus, būtų kompensuotas dėl darbų pabrangimo susidaręs visas darbų vertės skirtumas, kuris visa apimtimi nebus apmokamas iš ES struktūrinių fondų lėšų, bet guls ant savivaldybės biudžeto, būtų kompensuotos nesutaupytos pastatų išlaikymo išlaidos.

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 10810837
Šiandien apsilankė: 47279
Dabar naršo: 1349
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema