Visagino savivaldybė - straipsniai : SPAUDOS KONFERENCIJOJE – DAR KARTĄ APIE SAVARANKIŠKO GYVENIMO NAMUS

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
SPAUDOS KONFERENCIJOJE – DAR KARTĄ APIE SAVARANKIŠKO GYVENIMO NAMUS

Lapkričio 2 d. Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė surengė spaudos konferenciją, kurioje buvo išsamiai pristatytas ir aptartas savarankiško gyvenimo namų Visagine įkūrimas. Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė pažymėjo, kad sulaukiama daug gyventojų klausimų dėl savarankiško gyvenimo namų, teiraujamasi, kodėl nekuriami globos namai vyresnio amžiaus žmonėms, todėl būtina rengti tokias spaudos konferencijas, siekiant kaip galima išsamiau pristatyti tokio pobūdžio projektus. 


Visagino socialinių paslaugų centro Paramos šeimai skyriaus socialinė darbuotoja-koordinatorė Asta Karosienė informavo, kad šiuo metu Socialinių paslaugų centro turimais duomenimis apie 10 jų globotinių galėtų gyventi savarankiško gyvenimo namuose. Ji taip pat pridūrė, kad žmonės, susiję giminystės ryšiais, galėtų gyventi savarankiško gyvenimo namuose po 2 kambariuose, nors planuojama, kad šioje įstaigoje bus gyvenama po vieną. Taip vietų skaičius galėtų būti kiek didesnis, nei numatytos 16. Pagal Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rekomendacijas tokio tipo įstaigose neturėtų gyventi daugiau nei 30 žmonių.

Visagino savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus projektų koordinatorė (vyriausioji specialistė) Natalija Jakubovskaja, kuruojanti savarankiško gyvenimo namų projektą, pasakė, kad pagrindinis šio projekto tikslas – padėti senjorams ir žmonėms su negalia pagerinti savo gyvenimo kokybę integruojant juos į visuomenę bei gerinant gyvenimo sąlygas. Bene pagrindinis skirtumas tarp savarankiško gyvenimo ir socialinės globos namų – savarankiško gyvenimo namuose gyventojai patys rūpinasi savo maitinimu, maisto produktais. Buvo svarstomi 2 šio projekto vykdymo scenarijai: 1. Rekonstruoti senos statybos pastatą ir pritaikyti jį bei jo aplinką projekto reikmėms. 2. Griauti senos statybos pastatą ir statyti atskirus kompaktiškus namelius. Antrasis variantas pasirinktas dėl kelių priežasčių: visų pirma, tai nauja koncepcija, pagal kurią kiekvienas gyventojas turės savo asmeninę erdvę ir privatumą. Antra, nauja statyba leis taikyti technologinius sprendimus, kurie akivaizdžiai pagerins gyvenimo kokybę ir sumažins pastatų išlaikymo kaštus, o tai savo ruožtu sumažins mokestį už gyvenimą iki minimumo. Planuojama, kad elektros energija kompleksui bus tiekiama iš saulės baterijų, bus diegiama moderni ventiliacijos sistema ir kt. Tai bus moduliniai namai, prie kurių reikalui esant, t. y. projektui plečiantis ar nusprendus steigti socialinės globos namus, bus galima prijungti kitus modulinius namus, taip efektyviai telkiant daugumą reikalingų socialinės globos paslaugų vienoje vietoje. Natalija Jakubovskaja pasakė, kad planuojama ir integracijos programa žmonėms, kurie tapo neįgalūs neseniai, tam, kad jie galėtų iš naujo įgyti socialinius įgūdžius ir prisitaikyti prie pasikeitusių savo gyvenimo aplinkybių.
Žiniasklaidos atstovams pasiteiravus, ar nebūtų galima panašiems tikslams pritaikyti patalpų, kuriose dabar veikia Visagino socialinių paslaugų centras ir pagerinti ten gyvenimo sąlygas, kad žmonės gyventų kambariuose bent po 2, o ne po 3, kaip dažniausiai yra šiuo metu, Visagino socialinių paslaugų centro direktorė Stanislava Ostrouch atsakė, kad žmonių, gyvenančių kambaryje, skaičius priklauso nuo jo ploto – apgyvendinant yra laikomasi visų higienos normų. Norint pertvarkyti centro patalpas reikėtų rekonstruoti pastatą, o tam reikalinga rengti projektus ir ieškoti papildomų finansavimo šaltinių.
Nuskambėjus klausimui, ar yra apskaičiuota, kiek kainuos pragyvenimas tokiuose savarankiško gyvenimo namuose, Stanislava Ostrouch atsakė neigiamai ir paaiškino, kad tai dar nėra aišku, nes priklausys nuo keleto veiksnių, tokių kaip personalo skaičius, aplinkos tvarkymo išlaidos ir t. t.
Visagino savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Nadežda Rybakova paaiškino, kad mokestį už gyvenimą tokio tipo įstaigoje sudaro 2 dalys: nuolatinė ir kintamoji. Nuolatinę mokesčio dalį sudaro išlaidos personalo atlyginimams, infrastruktūrai ir t. t., o kintamąją – komunaliniai mokesčiai ir kt. Dalį kintamųjų išlaidų žmonėms su negalia gali kompensuoti valstybė. Nadežda Rybakova taip pat informavo, kad šio projekto pareiškėjas pakeistas (iš Visagino socialinių paslaugų centro į Visagino savivaldybės administraciją), nes administracijos specialistai turi daugiau galimybių ir patirties rengiant bei, esant būtinybei, jungiant įvairius projektus. Šiam projektui reikalinga suma – 1 048 000 Eur, iš jų – 622 683 Eur bus gauta iš parengto projekto „Apleisto (nenaudojamo) buvusio visuomeninio pastato konversija ir pritaikymas savarankiško gyvenimo namų Visagine įkūrimui“, 15 % lėšų turės skirti Visagino savivaldybės administracija, bus ieškoma ir kitų finansavimo šaltinių.

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
26272801020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Kovas
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 16278501
Šiandien apsilankė: 16319
Dabar naršo: 298
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema